امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج ادارات با کمیته امداد | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس، تفاهم‌نامه‌ای عصر امروز با عنوان طرح شهید رجایی میان سازمان بسیج ادارات و کمیته امداد امام خمینی به امضا رسید. این تفاهم‌‌نامه با هدف هم‌افزایی و تعامل دوسویه و گسترش همکاری مؤثر در راستای خریداری و اهدای یخچال به خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی اقدام می‌شود.

موضوع تفاهم‌نامه هم‌افزایی و تعامل دوسویه و گسترش همکاری مؤثر برای تأمین اعتبار به مبلغ 70 میلیارد ریال از سوی هر یک از طرفین تفاهم‌نامه برای خریداری و اهدای یخچال به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اقدام می‌شود.

همچنین ترویج فرهنگ انفاق، نوع‌دوستی و مشارکت‌پذیری بین کارمندان بسیجی یکی از بسترهای تربیت اجتماعی مبتنی بر آموزه‌های قرآنی و حمایت از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد به عنوان اهداف تفاهم‌نامه ذکر شده است.

این تفاهم‌نامه به امضای سرهنگ پاسدار کفیل فرمانده سازمان بسیج ادارات و کارمندان و مجید باجلان معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی رسیده است.

انتهای پیام/ب


فارس من| لزوم تشکیل معاونت محرومیت‌زدایی در استانداری‌های کشور | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مخاطبان خبرگزاری فارس اخیرا در کمپینی با عنوان «پیشنهاد تشکیل معاونت محرومیت‌زدایی در استانداری‌های کشور»، پیشنهاد تشکیل معاونت محرومیت زدایی و امداد مستضعفان در استانداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور را داده بودند.

در همین رابطه، احمد وحیدی وزیر کشور نیز در برنامه نگاه یک از توجه به رفع محرومیت در کشور اشاره کرد.

وی در این گفت‌وگو تاکید داشت که « ۲هزار و۷۰۰ محله داریم که دچار آسیب‌های اجتماعی هستند و برنامه ریزی هایی برای حل این مسائل داریم و باید محرومیت ها را رفع کنیم». 

نکته مورد اشاره وزیر کشور نشان از اهتمام جدی رفع محرومیت در دوره جدید وزارت کشور دارد. استانداران و فرمانداران در سراسر کشور به عنوان مجریان اصلی تصمیمات وزارت کشور تلقی می‌شوند و می‌توانند موضوع عدالت محوری در تصمیمات را به خوبی دنبال کنند. 

در این بین، تجربه خود آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دوران تصدی آستان قدس رضوی و تاسیس معاونت امداد مستضعفان نیز نشان می‌دهد، تمرکز بر رفع محرومیت می‌تواند نتیجه بخش باشد و موجبات تسریع در رفع بی عدالتی در کشور شود.

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر خود با اعضای هیات دولت سیزدهم به اهمیت عدالت اشاره کردند و فرمودند: «هر مصوبه، لایحه و تصمیم دولت باید «پیوست عدالت» داشته باشد و کاملاً مراقبت شود که این دستور یا تصمیم و مصوبه، به طبقات محروم و به عدالت ضربه نزند».

 

 

با نگاهی به چارت سازمانی استانداری‌های کشور خلاء وجود معاونتی برای پیگیری امورات مربوط به ایجاد عدالت و رفع محرومیت احساس می‌شود هر چند هم اکنون نیز معاونت هماهنگی امور اقتصادی در تمامی استانداری‌ها فعالیت می‌کند اما در شرح وظایف این معاونت رفع محرومیت زدایی تعریف نشده است.

احمد وحیدی وزیر کشور در مورد همین نبود هماهنگی در بسیاری از دستگاه ها بیان داشت:«هماهنگ سازی، میدان‌داری و موتور محرک بودن از کارکردهای حکمرانی است که باید در وزارت کشور رخ دهد…وزارت کشور باید در جایگاه اصلی خود بنشیند و ارتقای کیفیت و کفایت حکمرانی رخ دهد. البته حکمرانی مشمول جریانات دولتی نیست، یک امر عمومی است که باید بین مردم و دولت تعریف شود. موفقیت و هنر بزرگ این است که نقش بیشتر را به مردم بدهیم». 

مساله بعدی تذکری است که رهبر انقلاب به دولتمردان گفتند و به نقش عدالت در تصمیمات تاکید داشتند. با وجود معاونت محرومیت زدایی می‌توان در استانداری‌ها که نمایندگان دولت در هر منطقه هستند نیز موضوع عدالت را پیگیری کرد.

غلامرضا شریعتی دبیر فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس نیز در مورد لزوم ایجاد معاونت محرومیت زدایی در استانداری‌های کشور تصریح کرد: به نظر من جزء کارهای واجب است که در همه وزارتخانه باید این موضوع شکل گیرد.

وی تاکید کرد: برخی افراد در طبقات جامعه هستند که دستشان به جایی نمی رسد کارهایشان در ادارات می‌ماند و کار بسیار واجبی است تا دست این افراد گرفته شود. باید در استانداری ها این معاونت شکل گیرد و در وزارتخانه ها هم با یک مجموعه کوچک معاونت پیگیری امورات مستضعفان راه‌اندازی شود.

نقش مردم در توسعه و رفع محرومیت در کشور جایگاهی مهم و حیاتی است. همانطور که وزیر کشور معتقد است برای حل مشکلات کشور از جمله محرومیت، نیازمند هماهنگی و حضور مردم خواهد بود که با راه‌اندازی معاونت محرومیت زدایی در استانداری های کشور بسیاری از نقاط دارای این مشکلات شناسایی خواهند شد.

انتهای پیام/


برگزاری رویداد «ما شو« در حوزه خانواده در زنجان | فیتنس اکادمی


زهرا کولیوند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان از برگزاری رویداد «ما شو» در حوزه خانواده و جمعیت خبر داد.

مسؤول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت و لزوم کنشگری فعال اجتماعی بین اقشار به ویژه جوانان و کمک به حل چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف اجتماعی بسیج دانشجویی در نظر دارد با همکاری دانشگاه‌های استان زنجان رویداد «ما شو» را برگزار کند، گفت: این طرح با محوریت ایده‌پردازی، ارائه طرح عملیاتی و اجرای طرح‌ها و با هدف شبکه‌سازی و تربیت کنشگران حوزه خانواده و احصای مسائل در این زمینه برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی افزود: این رویداد در سه سطح مقدماتی، آموزشی و عملیاتی طراحی شده و قصد دارد موضوعات مربوط به حوزه خانواده را برای مخاطبان رویداد بررسی و راهکارهای اجرایی را بحث کند.

کولیوند جذب و تربیت کنشگران حوزه خانواده و آسیب‌های اجتماعی را از اهداف این رویداد برشمرد و خاطرنشان کرد: احصای مسائل و مشکلات حوزه جمعیت و خانواده، تهیه بانک ایده و طرح‌های عملیاتی قابل اجرا و تعمیم در دانشگاه‌ها و محلات، ایجاد شبکه ارتباطات هم‌افزای فعالان مردمی خانواده در سراسر کشور، ایجاد بستر شناخت و تعامل در گستره مجموعه‌های هم‌عرض استانی و ملی و انتقال تجارب بومی و معرفی بسترهای همکاری در سطوح استانی و ملی از دیگر اهداف رویداد است.

مسؤول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه هسته‌ها و علاقه‌مندان می‌توانند از کارگاه‌های تخصصی این حوزه با حضور بهترین اساتید کشوری (دکتر لاور، مشاور برنامه زوجی نو، دکتر علیپور و سایر اساتید مجرب خانواده و مسئله محوری) استفاده کرده و ایده‌‌های خود را به کمک مربی‌های مجرب تکمیل کرده و بهبود ببخشند، عنوان کرد: هزینه ثبت نام ۵۰ هزار تومان و شامل تخفیف ویژه (تا ۵۰ درصد) برای بسیجیان و دانشجویان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کارگاه‌ها دهه دوم شهریورماه به مدت سه روز خواهد بود و افزود: مهلت ثبت نام از ۲۶ مرداد تا ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۰ است.

کولیوند با اشاره به اینکه از هسته‌ها و ایده‌های برتر حمایت و به صاحبان ایده جوایز نفیسی (بالغ بر ۶۰ میلیون ریال به سه گروه برتر) اهدا خواهد شد، گفت: افراد برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس و واتساپ ۰۹۳۹۴۹۲۵۳۴۵ تماس حاصل کنند.

مسؤول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان تاکید کرد: این رویداد به صورت حضوری و مجازی بوده و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/73009/ق


ویدئو | اقتصاد خلاق و توانمندی های ایران | فیتنس اکادمی


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، صنایع خلاق به ‌عنوان صنایعی که خلاقیت علمی، هنری، اقتصادی و فناورانه را توأمان در بر می‌گیرد دارای جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد کشورها می باشد. تا حدود بیست سال پیش، مفاهیم صنایع خلاق و اقتصاد خلاق وجود نداشتند، اما امروزه به‌عنوان بخش پویا، مهم و در حال رشد اقتصاد جهانی به شمار می‌‌‌‌آیند. با این حال، رشد و توسعه صنایع خلاق مستلزم وجود سرمایه، مهارت‌های کارآفرینی، زیرساخت‌های لازم و همچنین قوانین مالکیت فکری مخصوصاً حق کپی‌رایت است. صنایع خلاق اکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و نقش صنایع خلاق و اقتصاد خلاق در دوران کرونا می تواند بسیار پررنگ باشد. 

سهم ایران از بازار وسیع این صنایع در دنیا زیاد نیست، به گونه‌ ای که در بسیاری از حوزه‌ها ایرانیان بیشتر مصرف‌کنندگان محصولات فرهنگی هستند، خصوصاً در حوزه‌های فناورانه این صنایع مانند پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای. با این وجود چندی است شور و شوق بسیاری در کارآفرینی و نوآوری در این صنایع در کشور بوجود آمده به گونه‌ای که از یک‌سو بازی‌ها و پویانمایی‌های ایرانی به تدریج جای خود را میان مخاطبان باز کرده اند و از سوی دیگر نهادهای حمایتگری مانند ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و مراکز حمایت از کارآفرینی در قالب مراکز نوآوری و مراکز رشد و شکوفایی و پارک های علم مورد توجه قرار می‌گیرند.

صنایع خلاق از نظر تأثیرگذاری در اقتصاد کشورها و افزایش منابع مالی نقش مهمی را بر عهده دارند. به اقتصادی که بر پایه صنایع خلاق شکوفا شود اقتصاد خلاق گفته می‌ شود. اگرچه نمی توان از اهمیت این دسته از صنایع به خاطر تولید ثروت چشم پوشید، اما باید گفت که وجه مهم‌ تر صنایع خلاق به خاطر تأثیراتی است که در جامعه زمینه خود می ‌گذارند.

کشورهایی که به اقتصاد خلاق اهمیت داده‌ اند، سالانه با صادرات میزان قابل توجهی از محصولات صنایع خلاق به سایر کشورهای جهان اقتصاد خود را سامان می ‌بخشند.

 در ادامه ویدئویی را درخصوص اقتصاد خلاق و توانمندی های ایران در این زمینه مشاهده می‌کنید:

 

 

انتهای پیام/


فرآیند انتخاب شهردار اصفهان از زبان نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان | فیتنس اکادمی


ابوالفضل قربانی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون فرآیند انتخاب شهردار اصفهان اظهار کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان با توجه به به شاخصه‌ها و نقطه نظرات مردم یعنی پاک‌دستی، ساده‌زیستی، مردمی و انقلابی بودن، عدم داشتن سو سابقه و توانمندی در قبول مسوولیت، در طول مدت ۲ماه فرایند انتخاب شهردارد را انجام داد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: نهایتا ۲۱ نفر به مرحله بررسی بیشتر رسیدند که افرادی ازجمله آقایان سقاییان‌نژاد، سردار خراسانی، اسلامی و صبوری از قبول این مسوولیت انصراف دادند؛ ما حتی با اشخاص دیگری در تهران  و اصفهان مرتبط شدیم که وارد عرصه شوند، ولی به دلیل قبول سایر مسوولیت‌ها انصراف دادند.

وی در ادامه گفت: در ادامه تعداد افراد پیشنهادی، برای انتخاب شهردارد به ۱۱ نفر رسید، با انتخاب ۵ نفر خواستار برنامه از ایشان شدیم، پس از بررسی برنامه‌ها و مصاحبه‌های انجام شده، ضمن آنکه فعالیت‌های عمرانی، خدماتی، بهداشتی و مسائل جاری شهرداری با نگاه فرهنگی بررسی شد، به ۲ گزینه نهایی رسیدیم که رزومه بهتری داشتند و پس از گفت و گوی مفصلی که مردم نیز در جریان آن قرار گرفتند، اعضای شورا،  قاسم‌زاده را به عنوان شهردار اصفهان انتخاب کردند.

انتهای پیام/۶۳۱۲۴/ق10/


امامی: هیچ کادری نمی‌خواهد آبروی خودش را ببرد/بدون آمادگی به نروژ نمی‌روم | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات انتخابی درون اردویی برای حضور در مسابقات جهانی کشتی در نروژ روز جمعه برگزار شد که در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی با برتری مقابل صادق فیروزپور نماینده کشورمان در مسابقات پیش رو خواهد بود.

یونس امامی در گفت‌وگو با فارس در این باره اظهارداشت: بدنم آنطور که می‌خواستم آماده نبود اما خدا را شکر می‌کنم که توانستم این کشتی را ببرم. تمام تلاشم را می‌کنم در مسابقات جهانی نروژ با آمادگی کامل شرکت کنم و خوشرنگ‌ترین مدال را به دست آورم.

آزادکاران کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم درباره شناخت از رقبا در مسابقات نروژ، خاطرنشان کرد: تا روز جمعه مشخص نبود در این وزن چه کسی به مسابقات جهانی اعزام می‌شود اما از این به بعد تمرکز من بیشتر روی تمرینات و بعد حریفان خواهد بود.

دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۹ ادامه داد: ۷۴ کیلوگرم میان وزن و بسیار شلوغ است. آنهایی که در المپیک شرکت کردند و همچنین ورزشکاران سایر کشورها هم در مسابقات جهانی حضور خواهند داشت. من هم تلاشم را می‌کنم، آنطور نیست که بدون آمادگی به مسابقات اعزام شوم. شناخت نسبی از حریفان دارم و تلاش می‌کنم در مسابقات جهانی عملکرد خوبی داشته باشم.

امامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه پیش‌بینی‌اش از مدال‌آوران این وزن در المپیک درست بود یا خیر، گفت: تقریباً پیش‌بینی که از مدال‌آوران داشتم درست بود اما المپیک رقابتی است که تا زمانی که در شرایط نباشی و کشتی نگیری نمی‌توانی بگویی مدال می‌گیری یا خیر. هیچ چیزی مشخص نیست و نمی‌توان گفت چه کسی مدال می‌گیرد.

ملی پوش کشتی آزاد کشورمان درباره اینکه کشتی آزاد آنطور که باید انتظارات را در المپیک برآورده نکرد، یادآور شد: کشتی همیشه مدعی بوده و در بازی‌های المپیک مدال‌های خوبی گرفته است، البته بار همیشه روی کشتی بوده و کشتی‌گیران هم با این موضوع کنار آمده‌اند.

امامی درباره تغییرات صورت گرفته در کادر فنی کشتی آزاد و مسائلی که در خصوص بدنسازی آزادکاران برای المپیک مطرح شده بود، تصریح کرد: من با آقا غلام کار کرده بودم، او زحمت زیادی کشید که جا دارد اینجا تشکر کنم. ما مربی بدنسازی هم داشتیم و طبق آن تمرین می‌کردیم.

دارنده مدال برنز آسیا درباره اینکه برخی معتقد بودند کوچ در المپیک خوب نبوده، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قرار بود مسابقه انتخابی داشته باشیم در این مدت تا روز مسابقه خودمان تمرین می‌کردیم. من از روز شنبه زیر نظر کادر جدید تمرین کردم. این نکته را باید بگویم هیچ کادری نیست که دوست نداشته باشد کشتی‌گیرانش با بدنی آماده و بهترین آمادگی به المپیک بروند. کسی نمی‌خواهد آبروی خود را ببرد، همه زحمت کشیدند اما یکی بدنش خوب بود یکی نبود، بنابراین نمی‌توان همه چیز را گردن کادر انداخت.

انتهای پیام/


تدوین طرح اجرای خاک ساختاری برای کیفی‌سازی فضای سبز شهری | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، پیام جوادیان در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه با افزایش جمعیت در شهرها و افزایش و توسعه مراکز و هسته‌های متمرکز شهری، توسعه فضای سبز شهری امری ضروری است اظهار کرد: در توسعه هسته‌های متمرکز شهری دو عامل عمده در طراحی این مراکز از اهمیت بالایی برخوردار هستند که شامل ایجاد سنگفرش برای پیاده راه و عابرین پیاده و افزایش فضای سبز و سطح سایه انداز درختان است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد بستری منطبق بر نیازهای دو عامل ذکر شده، یعنی سنگفرش و فضای سبز، امری ضروری است افزود: خاک ساختاری بستری مناسب برای توسعه مراکز پر جمعیت شهری بوده که علاوه بر ایجاد مقاومت مکانیکی برای ایجاد سنگفرش، بستر مناسبی برای کاشت درختان و توسعه فضای سبز و سطح سایه انداز طبیعی در هسته‌های شهری را ارائه می‌دهد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: دستورالعمل آماده سازی خاک ساختاری و اجرای آن به عنوان بستر سنگفرش و فضای سبز در مراکز شهری در حال تدوین بوده و بعد از نهایی شدن و تأیید در کمیته علمی و همچنین کمیته طراحی، اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح باعث افزایش چشمگیر کیفیت فضای سبز در مراکز شهری، بهبود بهره‌وری آب و کاهش حداکثری هدر رفت آب آبیاری خواهد شد گفت: به این ترتیب با استفاده کمتر از منابع و هزینه‌های کمتر، فضای سبز بهتری را می‌توان به اجرا در آورد.

انتهای پیام/78027


پارالمپیک توکیو| والیبال نشسته با قدرت وارد شد/ زور آلمان ها به ایران نرسید | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از توکیو، ایران در این بازی که در سالن ماکاهوری برگزار شد، در سه ست پیاپی و با نتایج 23-25، 16-25 و 17-25 مقابل حریف خود به برتری رسید.

ایران روز دوشنبه در گروه A با برزیل دیدار می کند. چین  و برزیل دیگر تیم های حاضر در این گروه هستند.

گروه B  نیز از تیم های ژاپن،  بوسنی، روسیه و مصر تشکیل شده است.

تیم والیبال نشسته ایران با هدایت هادی رضایی به دنبال کسب هفتمین مدال طلای پارالمپیک است.

ایران در پارالمپیک های ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ به عنوان قهرمانی رسیده است.

انتهای پیام/


اعلام نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن کریم بخش آقایان در مرحله شهرستانی کهگیلویه و بویراحمد | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید رضا منصوری مهریان گفت: با پایان یافتن چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله شهرستانی در بخش برادران استان کهگیلویه و بویراحمد نفرات ذیل حائز رتبه شده و به مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل ، اذان و حفظ راه پیدا کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در رشته حفظ ده جزء آقای گودرز خلفی و در رشته حفظ کل آقای سید مهدی علوی مطلق به مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی بخش برادران راه پیدا کرده اند.

منصوری مهریان گفت: قرائت تحقیق آقایان حامد نجاتی ، محمد باقریان ، جواد دستخون ،مجتبی شعبانی ،سید افشین طباطبایی و سید بهنام ادیبی به مرحله استانی راه پیدا کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در رشته قرائت ترتیل آقایان مجتبی ضرغامی، ذبیح اله صادق زاده ، سید علی دژند ، ناصر جعفر زاده ، مجتبی خادمی،حسن عسکرزاده ، رضا خادمی، سید احمد اسدی زاده و امیر حصاری پور به مرحله استانی راه یافتند.

منصوری مهریان در پایان گفت: در رشته اذان آقایان احمد رضا اسفندیاری، عبدالرضا مرادی ، امین صالحی ، امین صفیان بلداجی، علی حیاتی مقدم ، روح اله کمالی و صابر آئین پرست به مرحله استانی پیدا کردند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴