اراضی فلسطینی، زباله‌دان مواد شیمیایی رژیم صهیونیستی | فیتنس اکادمی


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با «دیان کُرنر» سرکنسول انگلیس در قدس گفت، رژیم صهیونیستی، فلسطینی‌ها را از منابع طبیعی خود محروم کرده است.

بر اساس گزارش «العربی الجدید»، وی افزود، رژیم صهیونیستی اراضی فلسطینی را به زباله‌دان مواد جامد، شیمیایی و الکترونیکی خود تبدیل کرده است.

اشتیه در ادامه تصریح کرد، این رژیم درختان متعلق به فلسطینی‌ها را از ریشه درمی‌آورد و زمین‌های فلسطینی را برای ساخت شهرک‌های صهیونیستی جدید آماده می‌کند.

وی تأکید کرد: چالش بزرگتریی که محیط زیست فلسطین با آن روبروست شهرک‌سازی و بقایای آن است. فلسطین نقشی در آلودگی زیستی در جهان ندارد اما برعکس، رژیم اشغالگر، محیط زیست ما را آلوده می‌کند.

بر اساس گزارش‌ها، حدود ۶۵۰ هزار صهیونیست در ۱۶۴ شهرک و ۱۲۴ کانون شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس زندگی می‌کنند.

اخیرا، یک گزارش حقوقی سازمان ملل از وجود تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه حقوق ملت فلسطین در منابع آبی و کشاورزی در اراضی اشغالی از جمله قدس پرده برداشت.

کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد در گزارشی به شورای حقوق بشر در ژنو از وجود ادله محکم در خصوص دست درازی رژیم صهیونیستی به منابع آبی و کشاورزی فلسطینیان در اراضی اشغالی خبر داد.

در این گزارش آمده است که سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی باعث عمیق‌تر شدن مشکل پراکندگی اراضی فلسطینی شده و امکان دستیابی به منابع سالم آب آشامیدنی را محدود کرده است.

انتهای پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

ماجرای حسابرسی ها در دوره قبلی شورا/اصلاح فرایند صدور پروانه ساختمانی | فیتنس اکادمی


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، قرار است که سند تحویل و تحول در شهرداری تهران آماده شود تا مدیران جدید بدانند چه چیزی را از دوره قبل مدیریت شهری تحویل گرفته‌اند. 

در دوره قبلی مدیریت شهری اعداد و ارقام متفاوتی برای بدهی‌ها اعلام شد و همچنین در خصوص طلب از شهرداری هم موارد متعددی اعلام شد. باید عدد دقیق بدهی‌ها و طلب‌ها مشخص شود. 

بیش از دوماه است فعالیت شورای جدید شروع است. چند طرح در این شورا مورد بررسی قرار گرفته است. البته کمیسیون‌ها فعال شده‌اند و گفته می‌شود قرار است به زودی لوایح زیادی به شورا بیایند و همچنین  تعداد زیادی از لوایح شورای قبل هم به شهرداری عودت داده شده است.

یکی از مشکلات کلیدی در تهران نوسازی بافت فرسوده است. در صورت بروز زلزله در نقاطی که ساختمان‌ها ناایمن هستند امکان تخریب وجود دارد.

در خصوص آخرین وضعیت دیون و طلب‌های شهرداری، نوسازی بافت فرسوده، حسابرسی از سازمان‌ها و شرکت‌ها، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، نوسازی بافت فرسوده، کارتن‌خواب‌ها، مراکز واکسیناسیون و… با ناصر امانی عضو شورای شهر تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران به گفت‌وگو نشستیم. 

طرح تحویل و تحول شهرداری تهران به کجا رسید؟ زمانی که شورای جدید تهران فعالیت خود را آغاز کرد، قرار بود این طرح تهیه شود تا ببینند چه چیزی تحویل گرفته‌اند. کار به کجا رسید؟

باید مشخص شود چه چیزی تحویل گرفته ایم و شورای پنجم چه کرده است

برای این منظور شهرداری تهران قرار است که این طرح را آماده کند تا ما ببینیم در چهار سال گذشته در شهرداری تهران چه اتفاقی رخ داده است و شورای پنجم چه اقداماتی انجام شده؟ مأموریت‌ها، اقدامات و… همه در این طرح مشخص می‌شود. همچنین میزان بدهی‌ها، دیون، بودجه شهرداری و… باید مشخص شود تا بتوانیم براساس آن تصمیم‌گیری کنیم.

باید میزان دیون مشخص شود/کتبا گفته اند دیون 65 هزار میلیارد است اما باید در سند تحویل و تحول این موضوع بررسی شود

البته شهرداری تهران از زمانی که کار خود را آغاز کرده مدتی را به انتصابات گذرانده است و این هم طبیعی است، اما این طرح آماده می‌شود و در شورا ارائه خواهد شد، ما هم آن را بررسی می‌کنیم. ببینید! باید میزان دیون مشخص شود. تاکنون چیزی که کتبی اعلام شده این است که دیون شهرداری 65 هزار میلیارد تومان است، اما باید ببینیم در طرح سند تحویل و تحول این عدد چقدر اعلام می‌شود؟

چه برنامه‌ای برای پرداخت بدهی‌ها و همچنین دریافت طلب‌ها دارید؟

باید طلب‌ها و بدهی‌ها آنالیز شود/بخشی از بدهی‌ها متعلق به بانک‌هاست/53 هزار میلیارد تومان ما مطالبات داریم که گفته می‌شود 30 هزار میلیارد آن قطعی است

ببینید! ابتدا باید طلب‌ها و بدهی‌ها آنالیز شود. قطعا برای این اقدامات شهرداری برنامه دارد. یک بخشی از بدهی‌ها متعلق به بانک‌هاست که کاملاً روشن است، اما باید تمامی ریز دیون مشخص شود. 53 هزار میلیارد تومان ما مطالبات داریم که گفته می‌شود 30 هزار میلیارد آن قطعی است.

میزان طلب از دولت باید مشخص شود/بودجه شهرداری در دوره قبل افزایش چشمگیری داشته است/باید ببینیم که پول‌ها کجا هزینه شده است؟

باید برآورد شود اقدامات  سازمان ها در  ساخت و سازهایی و عوارض ها چقدر بوده است. ببینید! میزان طلب شهرداری از دولت باید به صورت دقیق مشخص شود. در برخی موارد عوارض‌هایی که پرداخت نشده، همه این موارد باید به ریز مشخص شود تا ببینیم وضعیت شهرداری چگونه بوده است؟ بالاخره در چهار سال گذشته فعالیت‌هایی بوده، بودجه شهرداری افزایش چشمگیری داشته است و حال باید ببینیم که پول‌ها کجا هزینه شده است؟

از شروع فعالیت شورای ششم تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته است؟ در این باره توضیح دهید.

مهمترین اقدام شورای شهر انتخاب شهردار بود/چندین لایحه بررسی شد

مهمترین اقدام شورای شهر انتخاب شهردار بوده است که این امر صورت گرفت. بعد از آن هم لوایحی در شورا بررسی شد، مثل لایحه شهر ری، اوراق مشارکت و… . مواردی هم در خصوص پروانه شهرسازی مطرح شد و همچنین تخفیف 25 درصدی در عوارض هم از جمله لوایح بوده است. 

باید فرایند صدور پروانه اصلاح شود/باید بتوانیم در یک مدت زمان کوتاه، پروانه را صادر کنیم

باید فرایند صدور پروانه اصلاح شود و معلوم شود در هر مرحله کار چقدر انجام شده  و چقدر زمان برده است و متولی هر بخش کیست؟ و اینکه چقدر پروانه در کارتابل‌ها ماندگار شده است. باید کار روی روال باشد و بتوانیم در یک مدت زمان کوتاه، پروانه را صادر کنیم. در صورتی که این ساماندهی رخ دهد، زمان صدور پروانه کاهش می‌یابد و بدین ترتیب رضایتمندی مردم هم بالاتر می‌رود.

باید روند صدور پروانه شفاف و آنالیز شود تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم

برخی می‌گویند که زمان صدور پروانه تا یک‌سال است. وقتی علت را جویا می‌شویم یکی می‌گوید مالک نیامده، دیگری کار را در زمین شهرداری یا نظام مهندسی می‌اندازد و برخی هم موضوع بیمه و مالیات را مطرح می‌کنند. اما باید روند صدور پروانه شفاف و آنالیز شود تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم. 

آیا بودجه لازم برای توسعه حمل و نقل عمومی وجود دارد؟ با توجه به اینکه براساس اخبار اعلامی قرار است مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شوند. آیا می‌توان سیستم حمل و نقل را توسعه داد؟

باید ناوگان حمل و نقل عمومی اورهال شود/برای توسعه برنامه داریم/تعدادی اتوبوس در پارکینگ است

در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی، مدیریت جدید برنامه دارد و یکی از اولویت‌هاست. به هر حال باید اتوبوس‌های جدید وارد خطوط شده و ناوگان اورهال شود. ما تعدادی اتوبوس فعال در خط داریم و تعدادی اتوبوس تعمیری هم در پارکینگ و شنیده شده قرار است تعدادی اتوبوس هم وارد ناوگان شوند.

ببینید ما توسعه‌هایی هم در مترو داشته باشیم. ایستگاهی چند روز پیش به دست خود مردم افتتاح شد. یکی از مشکلات ما بحث بازسازی قطارها و اتوبوس‌هاست که باید در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم، چرا که با بازسازی، برخی مشکلات برطرف می‌شوند. 

قرار بود که حسابرسی سازمان‌ها بررسی و تعیین‌تکلیف شود و مشخص شود که در چهار سال گذشته چه اقداماتی انجام شده است. آیا در کمیسیون برنامه و بودجه به این موضوع پرداخته‌اید؟ 

در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ‌کدام از حسابرسی‌ها قطعی و نهایی نیست/باید حسابرسی ها به روزرسانی شود اما این کار سخت و زمانبر است

تعیین تکلیف حسابرس‌های سازمان‌ها، شرکت‌ها باید انجام شود. در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ‌کدام از حسابرسی‌ها قطعی و نهایی نیست. ما باید این موضوع را در دستورکار قرار دهیم تا شرکت‌ها و سازمان‌ها حسابرسی آنها به طور دقیق انجام و نهایی شود و باید به روزرسانی شود اما این کار سخت و زمانبر است.

چرا حسابرسی‌ها قطعی و نهایی نشده است؟

نمی‌دانم. بخشی از کارها نیمه‌تمام باقی مانده و بخشی هم مراحلی را گذرانده است. اما در خصوص این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه تصمیم‌گیری خواهد شد. 

بودجه 1400 توسط دوره قبلی شورا بسته شده است. آیا تغییراتی در بودجه سال جاری رخ می‌دهد؟

احتمالاً اصلاحیه‌هایی بودجه داشته باشیم/باید شهرداری نظر خود را در خصوص لوایح دوره قبل بدهد

احتمالاً اصلاحیه‌هایی بودجه داشته باشد. تعدادی از لوایح دوره قبل کمیسیون‌ها باقی مانده که به شهرداری عودت داده‌ایم تا آنها نظراتشان را بگویند. تعداد این لوایح هم زیاد است. باید شهرداری نظر دهد که می‌خواهد این لوایح را چه کند. 

با توجه به سرد شدن هوا، معضل کارتن‌خوابی در تهران ایجاد می‌شود. چه برنامه‌ای برای رفع این معضل در تهران وجود دارد؟

 معاون اجتماعی در همان آغاز به کار از وضعیت گرمخانه‌ها بازدید کرد

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما حوزه اجتماعی و سازمان رفاه و خدمات اجتماعی باید برای موضوع کارتن‌خوابی تصمیم‌گیری می کند. البته معاون اجتماعی در همان آغاز به کار از وضعیت گرمخانه‌ها بازدید کرده است. واکسینه کردن کارتن‌خواب‌ها و اقداماتی از این دست انجام می‌شود.

در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در مورد واکسیناسیون شهروندان توضیح دهید.

اقدامات خوبی در زمینه واکسیناسیون انجام شد

شهرداری تهران مراکزی را برای این منظور درنظر گرفته است و واکسیناسیون انجام می‌شود. خدا را شکر تاکنون مشکلی ایجاد نشده است. 

درخصوص جذب سرمایه گذار چه برنامه ای دارید؟در دوره قبل در این زمینه موفقیت های حاصل نشد.

رقم بدهی در چهار سال گذشته مدام تغییر می‌کرد و همین موضوع مهمترین چالش پیش‌روی ما بود

در حوزه مالی و اقتصادی شهر عدم توازن بین بدهی‌ها و مطالبات شهرداری، تأمین منابع مورد نیاز اداره شهر و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را با مشکل مواجه کرد. البته بگویم بدهی‌های شهرداری مدعی زیادی دارد و باید برای وصول مطالبات هم سازوکاری تعریف شود. رقم بدهی در چهار سال گذشته مدام تغییر می‌کرد و همین موضوع مهمترین چالش پیش‌روی ما بود.

جذب سرمایه گذار داخلی و مشارکت بخش خصوصی هم در شهرداری تجربه خوبی نداشته

ما باید چشم‌انداز روشنی از موضوعات داشته باشیم تا بتوانیم موانع را برطرف کنیم که البته قرار است طرح تحویل و تحول آماده شود. جذب سرمایه گذار داخلی و مشارکت بخش خصوصی هم در شهرداری تجربه خوبی نداشته و بسیاری از سرمایه‌گذاران به علت اختلاف ومسائل حقوقی کارهایشان بلاتکلیف رها شده است.

سیستم حمل و نقل عمومی در وضعیت خوبی قرار ندارد/ عمر مفید ناوگان رو به پایان است/زمانی که مدارس بازگشایی شود، قطعا تقاضای سفر بیشتری داریم

مشکلات زیادی از دوره قبل برجای مانده که باید آنها را برطرف کنیم. خواسته‌ها از دوره پنجم مدیریت شهری محقق نشد. سیستم حمل و نقل عمومی در وضعیت خوبی قرار ندارد و عمر مفید ناوگان رو به پایان است. در دوره قبل در زمینه حمل و نقل اقدامات اساسی انجام نشد و فقط تعداد کمی اتوبوس وارد شد. ما زمانی که مدارس بازگشایی شود، قطعا تقاضای سفر بیشتری داریم. 

در خصوص نوسازی بافت فرسوده چه اقداماتی در شهر قرار است انجام شود؟

ناایمن بودن برخی ساختمان در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی یکی از چالش‌هاست/ باید ساختمان‌ها ایمن‌سازی و اقدامات پیشگیرانه انجام شود

با سیاست‌های تشویقی، نوسازی بافت فرسوده قدری انجام شده است، اما یکی از خواسته‌های مهم و جدی مردم ساکن در مناطق بافت فرسوده، نوسازی این بخش است. ناایمن بودن، در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی یکی از چالش‌هاست. مثلاً ما حادثه کلینیک سینا اطهر را دیدیم که باعث بروز چه اتفاقی شد. باید ساختمان‌ها ایمن‌سازی و اقدامات پیشگیرانه انجام شود. 

یکی از وظایف جدی ما این است که از نهادهای اجتماعی و مردمی استفاده کنیم

تأکید می‌کنم که یکی از اقدامات شورا بحث نظارت است و قطعا این اقدام صورت می‌گیرد. شهرداری تهران بیش از 60 هزار نیرو دارد و گردش مالی بالایی دارد که باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد. من همین جا در خصوص مشارکت نخبگان در کنار مشارکت مردم هم باید بگویم که مشارکت نخبگان هم بخش مهمی در اداره شهر است. یکی از وظایف جدی ما این است که از نهادهای اجتماعی و مردمی استفاده کنیم. در مسئله نظارت علاوه بر مشارکت مردم، نیازمند مشارکت نخبگان هم هستیم که هم در درون شهرداری و هم در سطح شهر حضور داشته و آماده نقش‌آفرینی هستند. 

 بازدیدی از برخی مناطق داشتم/ اولویت مردم رفع آلودگی هوا و ترافیک بوده است/شفاف‌سازی در دستورکار ماست/باید به مردم گزارش دهیم که برای افزایش کیفیت زندگی آنها چه اقداماتی انجام شد

ما مناطق محرومی در تهران داریم که باید برای آنها برنامه‌ریزی شود. البته بازدیدی از مناطق داشته‌ام. در نظرسنجی‌هایی که انجام شده، اولویت مردم رفع آلودگی هوا و ترافیک بوده است. عدالت و محیط زیست دو قید و شرط تعیین‌کننده هر سیاستگذاری در شهر است. البته ما باید حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم تا بتوانیم این چالش‌ها را برطرف کنیم.

در دوره قبل سامانه شفافیت راه‌اندازی شد/خروجی ملموس نبود

شفاف‌سازی هم در دستورکار ماست و در این زمینه مشکلی وجود ندارد. ما باید به مردم گزارش دهیم که برای افزایش کیفیت زندگی آنها چه اقداماتی انجام داده‌ایم و آنها باید بدانند که ما در شورا چه می‌کنیم؟ شفافیت اهمیت زیادی دارد. البته در دوره قبل سامانه شفافیت راه‌اندازی شد که قابل تقدیر است اما خروجی ملموسی نداشت ما باید در این دوره این مورد را توسعه و عمق دهیم.

انتهای پیام/


اقدام رونالدو علیه سرمربی منچستریونایتد | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس، باخت منچستریونایتد در بعد از ظهر شنبه باعث شد تا موجی از اعتراضات علیه اوله گونار سولسشر ایجاد شود. طرفداران که آستانه صبرشان لبریز شده در فضای مجازی با هشتگ اوله را اخراج کنید، به مدیران باشگاه شیاطین سرخ اعلام کردند که باید شخصی دیگر بر روی نیمکت تیم بنشیند.

با این حال، اسکای اسپورت و فابریزیو رومانو مدعی شدند که منچستریونایتد به سولسشر اعتماد دارد و می‌خواهد همچنان با این مربی ادامه دهد. البته شیاطین سرخ بازی‌های سختی در پیش رو خواهند شد که اگر نتیجه مطلوب کسب نشود، به نظر می‌رسد تصمیم تغییر مربی عملی شود و سولسشر جایش را به مربی دیگری بدهد.


رونالدو بهترین بازیکن ماه منچستریونایتد و لیگ برتر انگلیس شد

 

در همین رابطه، شب گذشته در برنامه ال چرینیگیتو، جوزپه پدررول با خبرنگاران اسپانیایی صحبت کرد و «ادواردو ایندا» در این رابطه صحبت عجیبی را منتشر کرد.

خبرنگار اسپانیایی گفت که رونالدو به سران منچستریونایتد پیشنهاد داده که برای مربیگری تیم زیدان را می‌خواهد و آنها سعی کنند که سرمربی سابق رئال مادرید را به این تیم بیاورند.

البته زیدان تصمیمش طبق گزارش رسانه‌ها این است که هدایت تیم ملی فرانسه را پس از دشان برعهده گیرد و باید دید آیا سران منچستریونایتد می‌توانند او را راضی کنند که به اولدترافورد بیاید یا خیر.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

احتمال اولین بارش باران پاییزی و سیلابی شدن جاده‌های آذربایجان‌غربی | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی، سرهنگ حجت مشتاق اظهار داشت: برابر اعلام سازمان هواشناسی، از روز دوشنبه اولین بارش باران پاییزی و احتمال سیلابی شدن و لغزنده بودن سطح جاده‌ها پیش‌بینی شده است.

وی افزود:  با توجه به اینکه  سطح جاده‌های مواصلاتی استان با روغن موتور، مایعات لزج، چرب و شیره میوه‌‌ها و…. پوشانده شده معمولا در اولین بارش  سطح جاده بسیار لغزنده و سُر خواهد بود.

مشتاق در پایان از عموم رانندگان محترم درخواست کرد: رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله حرکت با سرعت مطمئنه، ‌رعایت فاصله طولی، پرهیز از هر گونه عجله و شتاب بی مورد و اطمینان از کارکرد برف  پاک کن  درجهت حفظ جان خود و سایرین اقدام  تا شاهد  وقوع حوادث ناگوار در سطح  محورهای مواصلاتی استان نباشیم.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

چند نفر در سمنان درگیر کرونا هستند؟ | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، بر اساس آمارهای دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در زمینه آخرین وضع شیوع بیماری کرونا ویروس مشخص شد که از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۴۵ هزار و ۳۷۲ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

در ۲۴ ساعت (از  بیست و پنجم تا بیست و ششم مهرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان‌های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

بدین ترتیب، مجموع بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۶ نفر رسید و ۳۵ هزار و ۳۱۶ بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید-۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هشت هزار و ۸۱۵ نفر رسیده است.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/س/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

برگزاری سومین دوره از جشنواره ابتکاری رسانه و عدالت در کرمان | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان،  محمدباقر اسلامی در نشست مشترک با مشاوران رسانه‌ای دستگاه قضایی استان کرمان با موضوع سومین جشنواره رسانه و عدالت افزود: رئیس کل دادگستری استان کرمان در هفته قوه قضاییه سال 99 در مصاحبه مطبوعاتی خود از برگزاری سومین دوره جشنواره قلم و عدالت خبر داده بودند و در این نشست به نوعی به رسانه‌ها فراخوان داده شد که این جشنواره در سال 1400 برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری دو مرحله از جشنواره قلم و عدالت، تصریح کرد: در سومین دوره از جشنواره قلم و عدالت آثار رسانه‌های استانی و سراسری از اول تیرماه سال 99 تا 31 تیرماه 1400 مورد ارزیابی تخصصی داوران قرار می‌گیرد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که دبیرخانه این جشنواره در روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان تشکیل و مستقر شده است، تاکید کرد: سومین دوره جشنواره قلم با ارزیابی چهار گروه روزنامه‌های محلی و سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و هفته‌نامه‌ها، دو هفته‌نامه‌ها و ماهنامه‌ها برگزار می‌شود.

اسلامی تصریح کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه سومین جشنواره رسانه و عدالت از 11 آبان تا 25 آبان ماه مورد داوری دوران قرار می‌گیرند.

وی ایجاد یک رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات در حوزه قضایی و حقوقی، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای حوزه قضایی استان برای جلب اعتماد عمومی، ایجاد زمینه آموزش و بالا بردن آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم، ایجاد انگیزه و رغبت در بین صاحبان رسانه در حوزه قضایی و تلاش برای ارتقاء سطح علمی و حرفه‌ای اصحاب رسانه در حوزه قضایی و حقوقی را از اهداف این جشنواره برشمرد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان ادامه داد: کشف و شناسایی استعدادها و پتانسیل‌های خبری و رسانه‌ای استان و تربیت خبرنگاران حقوقی و قضایی، حمایت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و نویسندگان حوزه قضایی و حقوقی، فعال سازی رسانه‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌های رسانه‌ای در جهت کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم، انتخاب و معرفی رسانه، خبرنگار، روزنامه‌نگار و نویسنده برتر در حوزه قضایی و قدردانی و ارج نهادن به تلاش‌ها و خدمات صاحبان رسانه در استان موثر در کاهش وقوع جرم از دیگر اهداف سومین دوره جشنواره رسانه و عدالت به شمار می‌رود.

اسلامی به موضوعات سومین جشنواره رسانه و عدالت نیز اشاره و بیان کرد: برنامه‌ها و رویدادهای دستگاه‌های قضایی و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، نقش وکیل و کانون وکلای رسمی دادگستری در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم، نقش کارشناس و کانون کارشناسان رسمی دادگستری در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم، نقش وکیل و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم، نقش کارشناس و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم، نقش دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم و نقش دفاتر خدمات الکترونیک در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم از موضوعات محوری جشنواره رسانه و عدالت به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه از قوای پیشتاز در استفاده از سامانه‌های الکترونیک به شمار می‌رود، تاکید کرد: موضوع هوشمندسازی در قوه قضائیه از محورهای اصلی سومین دوره جشنواره رسانه و عدالت به شمار می‌رود.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

استقبال مردم نسبت به لوازم خانگی ایرانی بیشتر شده است | فیتنس اکادمی


حسین اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد در رابطه با وضعیت لوازم خانگی ایرانی در بازار اظهار کرد:  چندسال است که لوازم خانگی ایرانی از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش بسیار  بهتر از سال های قبل شده در حالی که در این بازه اجناس خارجی بدلیل اینکه به صورت قاچاق وارد می شود، جدای از کیفیت، خدمات پس از فروش نیز ندارند.

وی افزود: به همین دلیل مردم نیز بیشتر نسبت به استفاده از کالای داخلی استقبال دارند، زیرا در بازار به فراوانی وجود دارد و کل نیاز مردم تامین می شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بجنورد ادامه داد: باید از ورود اجناس قاچاق فاقد ضمانت و قیمت بالا به کشور جلوگیری شود، زیرا در صورت ایراد کسی نیست به مردم پاسخگو باشد.
 
اصغر زاده در پاسخ به این سوال که حمایت از کالای ایرانی چه میزان می تواند در وضعیت اقتصادی کشور موثر باشد، گفت: با بهتر شدن کیفیت کالای ایرانی، مردم نیز نسبت به استفاده از کالای ایرانی استقبال می کنند علاوه بر این با ورود کالای قاچاق به داخل کشور، قطعا چندین کارگر بیکار می شوند، بنابراین مسئولان مربوطه باید جلو قاچاق را بگیرند.

وی در رابطه با ارائه تسهیلات برای خرید اجناس ایرانی گفت: اگر مسئولان به حرفی که زده می شود، عمل کنند، تا مشتری در زمان خرید دچار مشکل نشود و وعده تسهیلات با سود پایین، واقعی باشد برای مشتری صرفه اقتصادی دارد زیرا باتوجه به بالا بودن قیمتها باید به مردم کمک شود، تا دچار سرگردانی نشوند.

اصغرزاده با بیان اینکه اجناس بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت دارند، خاطرنشان کرد: اجناس خارجی نیز با کیفیت بسیار  پایین و قیمت بالا عرضه می شود و نبود ضمانت باعث شده که مردم تمایلی نسبت به استفاده از این اجناس نداشته باشند.

انتهای پیام/ن
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رودنیل: گل دوم و سوم الهلال مشکوک بود/ داور ژاپنی با گل‌محمدی مدارا کرد | فیتنس اکادمی


نوذر رودنیل در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت ریوجی ساتو داور ژاپنی در نیمه دوم بازی پرسپولیس و الهلال اظهار داشت: داور ژاپنی در نیمه دوم 4-5 خطا به سود پرسپولیس نگرفت که شاخص‌ترین آن در دقیقه 56 بودو وقتی وحید امیری پشت محوطه جریمه الهلال سرنگون شد و داور نسبت به این خطای آشکار بی‌تفاوت بود.

وی افزود: درست است که پرسپولیس سه گل خورد اما باید بگویم گل‌های دوم و سوم الهلال مشکوک به آفساید بود من حتی از VAR هم گله دارم و قطعاً این صحنه‌ها را با تصاویر ویدیویی مورد بازبینی و آنالیز دقیق قرار خواهم داد.

کارشناس داوری در مورد اینکه اما تصاویر گل‌ها در VAR بازبینی شد و در گوشی به داور ژاپنی اطلاع دادند، اظهار داشت: بله، اما این داور باید خودش هم صحنه را دوباره بازبینی می‌کرد. من معتقدم پشت VAR هم مافیا قرار دارد و باز هم می‌گویم که به گل دوم و سوم حریف مشکوک هستم.

رودنیل در مورد اعتراض‌های شدید گل‌محمدی به داور عنوان کرد: داور ژاپنی در این صحنه خودش را خوب کنترل کرد که اخطاری به سرمربی پرسپولیس نداد او می‌توانست به گل‌محمدی حداقل کارت زرد نشان بدهد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

سفیدخوانی؛ ویژگی مشترک ۳ خبر حاشیه‌ساز این روزها | فیتنس اکادمی


به گزارش فارس پلاس، محسن مهدیان در یادداشتی نوشت: ۳ خبر حاشیه ساز این روزها یک ویژگی جالب مشترک دارند. اول خبرها را مرور کنیم:
یک/ خبر مخالفت با شفافیت در جلسات کمسیون ویژه طرح صیانت 
دو/ خبر افزایش ۳۰۰ درصدی رشد اختلاس
سه/ خبر مخالفت مجلس با شفافیت در دارایی مسوولین. 
غرضم صرفا سوادرسانه ایست؛ اما ویژگی مشترک این سه خبر. 

مدت ها پیش یکی از دوستان گرافیستم می گفت که پوستری برای یک نهاد دولتی طراحی کرده که دوسوم آن سفید بوده است. بعد از انتشار، یک روزبرای کاری گذرش به همان کارفرمای دولتی می افتد و متوجه می شود که همه پوسترها یک سوم شده و بقیه اش برش خورده است. با دلخوری پرس وجو می کند ومتوجه می شود که مدیر مربوطه تلقی اسراف داشته و همه پوسترها را برش زده است تا برای کار دیگری استفاده شود. 

متعجب بود که چطور این مدیر متوجه نشده که این بخش سفید پوستر جزئی از پوستر است و توسط ذهن مخاطب پر می شود. 

این روزها وقتی میزان اطلاع مخاطب از اخبار روز را می بینم یاد همین بخش سفید پوستر می افتم که قرار بود تکمیل آن بر عهده ذهن مخاطب باشد.

بهتر از سفید خوانی برای این عارضه عصر شبکه پیدا نکردم. 

به خودتان رجوع کنید. 
شما عمدتا فقط تیتر می خوانید. خاصه در حوزه خبر. دلیلی هم ندارد وارد متن شوید. کمترین دلیلش اینست که وقت ندارید و مگر ممکن است این میزان خبر را تک تک بررسی کنید و وارد جزئیات شوید. 
اساسا عصر جدید رسانه، عصر جزئیات گریزی است. 
خلاصه اینکه تیتر ها از جلوی چشم شما عبور می کند و شما متناسب با یک تیتر قضاوت می کنید. اما واقعا یک تیتر کفایت می کند؟ خبر جزئیات ندارد؟ 
وقت ندارید. حال ندارید. انگیزه ندارید و… به هر دلیل تمایلی ندارید جزئیات خبر را مرور کنید. اما مگر ممکن است جزئیات را رها کنید. بالاخره هر تیتری ذهن شما را ناخودآگاه سمت جزئیات خبر می برد. حالا سوال اینست که این جزئیاتی که خوانده نمیشود از کجا میرسد؟ هیچ. ذهن خودبه خود این جزئیات را می سازد. نام این فرآیند را سفید خوانی بگذاریم. 
یعنی ذهن شما آنچه را نمی بیند می سازد. ذهن نمی تواند تیتر خبر را بدون جزئیات رها کند. شما نخوانید، خودش می خواند. 
اینجاست که ممکن است به خطا بیافتد. 

حالا ۳ خبر ابتدایی را مجدد با مختصری از جزئیات مرور کنید. 
یکم/ خبر عدم شفافیت در بررسی طرح صاینت، تنها یک پیشنهاد بود در کنار پیشنهادات دیگر. ضمن اینکه در همین پیشنهاد نیز تاکید شده است که کل جلسات از سامانه رسانه مجلس شفاف پخش می شود. 
دوم/ ۳۰۰ درصد رشد اختلاس نیست. ۳۰۰ درصد رشد کشف اختلاس است. رشد کشف می تواند یا رشد اختلاس باشد و یا  رشد نظارت.
سوم/ شفافیت در درآمد و دارایی مسوولین بحث مشترک مجلس گذشته و تصمیم مجمع تشخیص مصلحت است نه مجلس یازدهم. 
حالا سوال مهم: چه میشود که این خطای ذهنی به صورت خطای مشترک بین الاذهانی خودش را نشان می دهد؟ بماند بعد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دوگانگی حاکمیتی و عدم تمکین به قانون، یکی از بزرگترین مشکلات منطقه آزاد اروند است | فیتنس اکادمی


به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری کشور امروز در حاشیه نشست با نخبگان ،عشایر و ایثارگران منطقه، اظهار کرد: با گذشت ۳۰ سال هنوز شهر‌های آبادان و خرمشهر، چهره جنگی دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری بیان کرد: ایجاد منطقه آزاد اروند بر مبنای سرمایه گذاری تولید و صادرات و حل بحران های ارزی و اقتصادی کشور تاسیس شده است؛ بیش از ۳۰ سال از جنگ میگذرد  ولی ویرانی آبادان و خرمشهر باعث شرمندگی مسئولان نظام است ایجاد این منطقه برای ایجاد جهش در زندگی مردم منطقه بود، اما این امر محقق نشد و مزیت را مردم احساس نکردند.

محمد اظهار کرد: مناطق آزاد بر اساس ظرفیت های بالای سرمایه گذاری و اقتصادی در سیاست های کلان کشور مورد توجه قرار گرفته اند و طبق قوانین مناطق آزاد این فعالیت ها و برنامه ها را باید پیش برد البته در راستای رسیدن به این اهداف نیازمند به همراهی دستگاه‌های اجرایی‌ست.

 وی با بیان  اینکه ماهیت تجاری مناطق آزاد با قاچاق همخوانی ندارد، افزود: نگاه به منطقه آزاد اروند باید نگاه اقتصادی باشد این جا محلی است برای روشن کردن موتور اقتصادی کشور و اولین پیگیری ما استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی شهر‌های آبادان و خرمشهر است تا اقلام و کالا‌ها به قیمت ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد و مردم رفاه نسبی پیدا خواهند کرد باید گیت ها جابجا شوند و خارج از محدوده منطقه آزاد قرار گیرند.

محمد  با اشاره به  ساختارهای غلطی در مناطق آزاد، گفت: در مناطق آزاد دنیا ابتدا سرمایه گذاری برای توسعه زیر ساخت می‌شود ولی ما مناطق آزاد را بدون ایجاد زیر ساخت ها به حال خود رها کردیم؛ برخی از ظرفیت ها به دلیل عدم پیگیری در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد مورد تعرض قرار گرفته است.

مشاور رییس جمهور  افزود: ما به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم که بخشی زیر ساخت ها را ایجاد کنند ولی این کافی نیست و باید منابعی را در بودجه دولت لحاظ کنیم تا باعث رونق بهتر مناطق آزاد شود؛ برای رفع این مشکلات نیاز به هم افزایی بین بخشی است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری گفت: لایروبی اروند، تامین آب، برق، فاضلاب، احداث پل‌های بزرگ از برنامه‌های زیر ساختی برای منطقه اروند است؛ منطقه آزاد اروند منابع مالی آنچنانی ندارند متاسفانه منابع مالی منطقه آزاد اروند در گذشته از فروش زمین و تعرفه واردات  تامین میشد که این رویه اشتباهی است و مشکلات عدیده ای دارد برای تامین منابع مالی وبرای توسعه زیر ساخت های این دو شهر نیاز به بودجه دولتی داریم سعی داریم با تقدیم لایحه ای به مجلس و کمک نمایندگان و حتی با تهاتر نفت این موضوع را به سرانجام برسانیم.

وی بیان کرد: برداشتن دژ جزیره مینو در برنامه ما خواهد بود و این جزیره را به یک جزیره گردشگری تبدیل کنیم و لایروبی اروند رود با توجه به مشکل قرار داد سال ۱۹۷۵ با عراق این موضوع متوقف شده که نیاز به پیگیری از وزارت امور خارجه است که این موضوع را نیز بررسی می‌کنیم.

محمد با گلایه از سو مدیریت در بارانداز شلمچه گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم بعد از سه سال پروژه ایکس‌ری کامیونی متوقف شده است و باید سریعا این موضوع حل شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: در بحث توریسم سلامت و ایجاد دهکده سلامت با سرمایه گذاران مختلفی مذاکره کردیم همچنین در در بحث توریسم علمی بدنبال اخذ مجوز دانشگاهی برای جذب توریسم و دانشجوی خارجی در منطقه آزاد اروند داشته باشیم.

وی گفت: دربحث بنکرینگ یکی از بهترین نقاط دهانه اروند است و اگر قرار است بخشی به منطقه آزاد اروند الحاق شود میتوانیم در بحث خدمات و باراندازی  کشتی های با ابخور بالا را داشته باشیم که در حال حاضر قولی داده نمی‌شود و تصمیم گیرنده نهایی منطقه آزاد اروند نیست ولی با کمک نمایندگان محترم می‌توانیم این موضوعات را در مجلس پیگیری کنیم.

مشاوره رییس جمهور با اشاره به بحث تاسیس بانک ارزی، بیان کرد: این موضوع در دست پیگیری است که به رشد منطقه و اقتصاد ارزی کشور کمک میکند؛ امروز حکمرانی در مناطق آزاد دچار مشکل شده که عدم پایندی و تمکین دستگاه به قانون است.

وی افزود: بسیاری از دستگاه‌ها به قانون تمکین نمی‌کنند؛ به دلیل تعارض و دوگانگی حاکمیتی مشکلات زیادی در منطقه آزاد اروند به وجود آمده است؛ متاسفانه خیلی از دستگاه‌ها منافع و درآمد خود را برداشت میکنند ولی هزینه های خود را نمی‌دهند و آن جای که پای خدمت رسانی به منطقه میرسد خود را کنار می‌کشند.

محمد افزود : باید اختیار حاکمیتی کامل به  مدیر عامل منطقه اروند اختصاص داده شود به همین منظور طی مذاکرات انجام شده در کمیسیون اقتصادی مجلس و فراکسیون مناطق آزاد قرار شد با همفکری نمایندگان لایحه تنظیم و برای تصویب به دولت و تقدیم به مجلس ارسال شود .

وی گفت: به دلیل عدم تمرکز مدیریتی  مشکلات زیادی در مناطق آزاد داریم و  شاهد بودیم مالیات ارزش افزوده ظرف سه چهار روز تصویب شد و این باعث می‌شود سرمایه گذاران که به دلیل عدم معافیت مالیاتی و گمرکی در اینجا قصد فعالیت دارند به دلیل بازگشت مالیات به مناطق آزاد دیگر تمایلی به حضور در این مناطق را نداشته باشند.

انتهای پیام/72058
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید